03 دسامبر

سوالات متداول جراحی تومور قاعده جمجمه

سوالات متداول جراحی تومور قاعده جمجمه

 

در صورتی که تشخیص وجود یک تومور در قاعده جمجمه داده شده باشد، سوالات بسیاری ذهن فرد را درگیر می کند. هضم این مساله می تواند برای فرد و اعضای خانواده وی بسیار سخت بوده و با اصطلاحات و داروهای جدیدی آشنا می شوند. در زیر به رایج ترین پرسش ها و پاسخ متخصصان این زمینه می پردازیم.

چه مواردی را باید در زمان مراجعه به پزشک و تعیین روز جراحی با خود بیاورم؟

یک کپی از تمام آزمایشات تصویری، پرونده پزشکی، لیستی از تمام داروها و قرص های مصرفی، لیست مواد آلرژی زا برای فرد، اطلاعات تماس پزشک قبلی و دفترچه بیمه باید در جلسه مراجعه به پزشک آورده شود.

سوالات متداول جراحی تومور قاعده جمجمه

سوالات متداول جراحی تومور قاعده جمجمه

چه نوع جراحی برای فرد مناسب است؟

جراح نوع روش جراحی را انتخاب می کند. با اینکه همواره ترجیح بیمار بر این است که کم تهاجم ترین روش جراحی انتخاب شود، گاهی نیازاست که روش جراحی با ترجیح بیمار تفاوت کند.

آزمایشات قبل از جراحی چه می باشند؟

هر بیمار نیاز به یکسری آزمایشات قبل از جراحی دارد. در صورتی که فرد مبتلا به مشکلات قلبی یا ریوی باشد، ممکن است نیاز به گواهی تائید مربوطه باشد. در صورتی که فرد مبتلا به مشکلات دندانی می باشد، حتماً باید متخصص بیهوشی در جریان قرار گیرد.

در مورد داروهای مصرفی چه نکاتی باید رعایت گردد؟

هر گونه قرص و داروی ضد انعقاد و رقیق کننده خون مانند آسپیرین، ایبوپروفن و ناپروکسن از ۷ روز قبل از جراحی نباید مصرف گردد. پزشک احتمالاً از بیمار می خواهد که برخی از داروهای ضد فشار خون خود را با مقدار بسیار کمی آب در صبح روز جراحی مصرف کند. از مصرف سیگار و الکل باید پرهیز شود. دستورالعمل های پزشک باید توسط بیمار رعایت گردد.

اگر قبل از جراحی مریض شدم چه کنم؟

در صورتی که فرد مبتلا به ویروس، سرماخوردگی ، گلودرد یا دیگر بیماری ها در طول یک هفته قبل از جراحی شود، باید به پزشک اطلاع داده شود تا در صورت لزوم جراحی به تاخیر افتد.

آیا فرد نیاز به رژیم خاصی دارد؟

هیچ محدودیت غذایی برای فرد وجود ندارد. یک رژیم غذایی سالم، متعادل و شامل مقدار کافی پروتئین، میوه ها و سبزیجات برای تمامی افراد توصیه می شود.

آیا نیاز است که بیمار یا یکی از اعضای خانواده وی قبل از جراحی خون اهدا کنند؟

این مورد به طور کلی غیر ضروری است. زیرا در صورتی که فرد در طول جراحی نیاز به انتقال خون داشته باشد، تمامی خون های اهدا شده از جهت ویروس های مختلف مانند ویروس ایدز تست شده اند.

از چه زمانی قبل از جراحی باید چیزی نخورم و نیاشامم؟

بعد از نیمه شب قبل از جراحی قاعده جمجمه هیچ ماده غذایی نباید خورده شود.

بعد از جراحی چه احساسی دارم؟

ممکن است بیمار احساس خستگی شدید کند. احساس تهوع و استفراغ نیز به دلیل بی هوشی ممکن است رخ دهد که با دارو درمان می شود. معمولاً بعد از ۲۴ ساعت این علائم بهبود می یابند. سر درد و درد بخیه ها معمولاً شایع است. در صورت تشخیص پزشک ، بیمار می تواند از کمپرس آب یخ استفاده کند. امکان دارد بیمار چند روز بعد از جراحی با قورت دادن و غذا خوردن مشکل داشته باشد. تا زمان بهبود، غذاهای سبک و مایع بخورید.

منبع : https://www.mountsinai.org/locations/skull-base-surgery-center/tumors-surgery/faqs

پاسخ

چهار × 2 =

Call Now Button