21 نوامبر

جراحی زیبایی صورت

جراحی زیبایی صورت

راه های بسیار مختلفی برای بهبود ظاهر فرد و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس وی وجود دارد. با جراحی زیبایی صورت می توان جنبه های مختلف صورت و پوست و مو را با انجام روش های جراحی مخصوصی بهبود بخشیده و کمک به جوانتر نشان دادن فرد، تغییر شکل اجزای صورت و اصلاح آسیب ها می کند. یک پزشک متخصص و با تجربه و دوره دیده در زمینه تمامی جراحی های صورت و گردن، می تواند تمامی جراحی های مربوط به این ناحیه را انجام دهد. اینگونه جراحی ها نیازمند یک متخصص دوره دیده و متبحر دارد.

پروتز گونه

در این تکنیک با ساخت یک پروتز گونه و جاگذاری آن در صورت فرد می توان به متعادل سازی صحیح صورت و گونه پرداخت. استفاده از این تکنیک برای افرادی که به فلج اعصاب صورتی دچارند، می تواند به پر کردن صورت و متناسب سازی گونه ها کمک کند. استفاده از این روش نیازمند دقت بالایی بوده تا به اعصاب دیگر صورتی صدمه ای وارد نشود و گونه بیش از حد کشیده نشود.

جراحی زیبایی صورت

جراحی زیبایی صورت

تزریق چربی

گاهی اوقات برای تزریق چربی به صورت بیمار می توان از بدن فرد چربی گرفته و سپس دوباره به صورت تزریق کرد و در نتیجه صورت به طور متناسب شکل گرفته و پر می شود.
معمولاً برای دریافت چربی از شکم یا باسن فرد با لیپوساکشن چربی گرفته می شود و سپس این چربی به صورت انتقال داده می شود. این چربی ها برای ماندگاری نیاز به جریان خون دارند. بنابراین حدود ۵۰ درصد چربی ها از بین رفته و ۵۰ درصد باقیمانده برای همیشه در صورت فرد باقی می ماند.

پروتز چانه

در این روش می توان با جایگذاری یک ایمپلنت در چانه به متناسب سازی این ناحیه پرداخت. از دیدگاه زیبایی شناسی اندازه ی هر یک از اجزای صورت به طور جداگانه مهم نمی باشد بلکه اندازه و سایز اجزای صورت در مقایسه با هم اهمیت دارد. بنابراین در صورتی که سایز چانه در مقایسه با دیگر اجزای صورت ناموزون باشد، با پروتز چانه می توان این نقص را برطرف کرد.

جراحی زیبایی صورت

جراحی زیبایی صورت

مزوتراپی

مزوتراپی یک روش درمانی جایگزین برای درمان کم پشتی مو و طاسی سر می باشد. این روش درمانی هم برای زنان و هم مردان انجام می گیرد و به درمان ریزش موی سر و کاهش سرعت طاسی سر می انجامد. این فرایند به تنظیم پروتئین، ویتامین و سطح دیگر مواد مغذی در ناحیه سر پرداخته و به این ترتیب از ریزش مو جلوگیری می کند.
این روش در حالتی انجام می گیرد تا درد به صورت حداقل باشد و به تغذیه و رطوبت رسانی به کف سر کمک می کند. این روش با افزایش متابولیسم سلولی، کاهش عفونت ها و افزایش رشد مو، به بهبود جریان خون در کف سر منجر شده و فولیکول های مو را قوی و زنده می کند. به این ترتیب مویی سالم، بلند و قوی از ابتدای ریشه مو در می آید. این روش نسبت به بسیاری از روش های درمانی برای ریزش مو مانند هورمون درمانی، سرعت بیشتری دارد.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی به جراحی پلک گفته می شود و به درمان پلک های افتاده می انجامد. در طول این روش، پوست، ماهیچه و گاهی اوقات چربی اضافه در نواحی اطراف چشم ها برداشته می شود. این جراحی به صورت سرپایی انجام گرفته و بدین معناست که بیمار مدت کوتاهی بعد از جراحی می تواند مرخص شده و به منزل برود. بی هوشی کلی تنها برای افراد خاصی انجام می شود و در اکثر مواقع تنها از بی حسی برای ناحیه مورد نظر استفاده می شود.
پلک بالایی هدف اولیه این جراحی می باشد. در این روش یک برش کوچک در پوست ایجاد شده و پوست اضافی، ماهیچه و گاهی اوقات چربی اضافه برداشته می شود. گاهی اوقات این اجزای برداشته شده در دیگر قسمت های صورت جایگذاری می شوند.
بلفاروپلاستی برای پلک پایین معمولاً شامل برداشتن چربی می باشد که این چربی های اضافی تشکیل یک برآمدگی کیسه مانند در پلک پایین می دهند. همچنین گاهی نیاز به برداشتن مقداری از پوست پلک پایین می باشد. در برخی افراد پلک پایین چسبیده به استخوان می باشد.

کلینیک جراحی سر و گردن MOH تشکیل شده از یک تیم متخصص و با تجربه ، با حضور دکتر صالح محبی ، دکتر شباهنگ محمدی و دکتر محمد محسنی که در زمینه ی جراحی تومور قاعده جمجمه ، تومورهای سر و گردن و سایر جراحی های مرتبط  و همچنین تمامی جراحی های زیبایی صورت فعالیت دارند. جهت هر گونه هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۱۱۴۵۳۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای ارتباط با کلینیک می توانید به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

لیفت صورت

لیفت صورت یک روش جراحی زیبایی صورت بوده که به ایجاد ظاهر جوانتر برای صورت کمک می کند. این روش به کاهش افتادگی و چین خوردگی پوست ناحیه گونه، فک و … کمک می کند و تغییری در شکل کلی صورت ایجاد می کند. در طول لیفت صورت، فلپ پوستی در دو طرف صورت به عقب کشیده می شود و بافت زیر پوستی با جراحی تغییر شکل داده شده و به تناسب صورت کمک می شود تا ظاهری جوانتر ایجاد شود. قبل از اینکه فلپ پوستی بخیه زده شود، گوشت اضافی برداشته می شود. معمولاً لیفت گردن همراه با لیفت صورت انجام می گیرد تا تناسب بین صورت و گردن برقرار شود.
با لیفت صورت نمی توان چین و چروک ها و آسیب به پوست در نتیجه ی آفتاب را درمان کرد. می توان از روش های درمانی دیگر برای بهبود این مشکلات کمک گرفت.

لیفت گردن

لیفت گردن به جراحی گفته می شود که به اصلاح نشانه های واضح افزایش سن در ناحیه ی فک و گردن می پردازد. این جراحی به بهبود موارد زیر می پردازد:

– چربی و پوست اضافه در پایین صورت
– تجمع چربی اضافی در زیر چانه
– پوست شل شده گردن
– چسبندگی عضلات در گردن که شکل نا متناسبی را به وجود می آورد.

از دست دادن تناسب صورت و گردن می تواند به دلایل مختلفی صورت گیرد که شامل وراثت، نیروی جاذبه، شرایط محیطی و استرس می باشد. در صورتی که بخش صورت مشکلی ندارد و از تناسب خوبی برخوردار است، نیازی به لیفت صورت نمی باشد و می توان تنها از لیفت گردن بهره برد.

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی یک روش جراحی زیبایی صورت برای اصلاح پوست افتاده پیشانی، ابروها و پلک بالایی می باشد. با لیفت پیشانی می توان به بهبود چین و چروک های پیشانی و خط اخم کمک کرد. در لیفت پیشانی با برداشتن و تغییر در شکل ماهیچه ها و پوست می توان به کاهش نشانه های افزایش سن مانند افتادگی ابروها، افتادگی چشم ها و خط اخم و خطوط پیشانی پرداخت. این جراحی می تواند همراه با دیگر جراحی ها انجام گیرد.

پاسخ

پنج × سه =

Call Now Button