04 جولای

آلرژی و عفونت مزمن گوش

آلرژی و عفونت مزمن گوش

آیا آلرژی باعث عفونت مزمن گوش می شود؟ آلرژی ها می توانند منجر به عفونت گوش شوند. افرادی که به حساسیت فصلی مبتلا هستند نسبت به دیگران، به احتمال بیشتری عفونت گوش را تجربه می کنند. آلرژی فصلی می تواند به مجرای شیپور استاش آسیب بزند و از گوش میانی تا گلو را درگیر کند. مجرای شیپور استاش گوش ها به تنظیم فشار بین گوش بیرونی و درونی کمک می کند.

آلرژی باعث تورم در اطراف مجرای شیپور استاش می شود و از تخلیه مایعات از گوش میانی جلوگیری می کند. در صورتی که مایعات در پشت گوش تجمع یابد، احتمال افزایش باکتری و ویروس ها در مایعات گوشی افزایش می یابد. این باکتری ها و ویروس ها می توانند منجر به عفونت در گوش میانی شوند.

آلرژی و عفونت مزمن گوش

علائمی که مربوط به عفونت گوش میانی است، معمولاً به سرعت بروز می کند و شامل موارد زیر است:

– تورم
– قرمزی پرده گوش
– تب
– ترشح از گوش
– احساس پر بودن گوش میانی
– گوش درد در یکی یا هر دو گوش
– کاهش شنوایی
– گلو درد
– صدای تقه در گوش ها
– مشکلاتی در تعادل فرد در برخی موارد نادر

درمان عفونت گوش

در صورتی که فردی تجربه گوش درد در نتیجه آلرژی داشته باشد، درمان آلرژی می تواند به بهبود علائم گوش درد کمک کند. قدم اول در درمان گوش درد ناشی از آلرژی، یافتن آلرژن هایی است که باعث ایجاد درد می شوند. یک متخصص آلرژی یا یک ایمونولوژیست می تواند در این مورد به بیماران کمک کند.

زمانی که فرد متوجه نوع آلرژن ها می شود، می تواند اقداماتی انجام دهد تا از این آلرژن ها پیشگیری کند. برای مثال در صورتی که فردی به گرد و خاک حساسیت دارد، زندگی و کار در فضاهایی که به خوبی تمیز و ضد عفونی شده اند می تواند احتمال اینکه فرد در معرض آلرژن قرار گیرد را کاهش دهد.

در صورتی که فردی به گرده گل حساسیت دارد، لازم است که فعالیت هایی که نیاز به قرار گیری در محیط آزاد را دارد، محدود کند. زیرا فضاهای باز میزان آلاینده بالایی دارد. از دیگر گزینه های درمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شات آلرژی یا تزریق

ایمونوتراپی آلرژن می تواند منجر به راحتی بیمار شود. بر اساس گفته های سازمان آسم و آلرژی آمریکا، ایمونوتراپی روشی ثبت شده برای درمان آلرژی های محیطی است. تزریق به بیمار شامل تزریق مقدار کمی آلرژن است که فرد به آن حساسیت دارد. این مقدار کافی است تا سیستم ایمنی را تحریک کند ولی به اندازه ای نیست که منجر به واکنش های آلرژیک شدید شود. به این ترتیب بدن به آلرژن غیر حساس می شود.

قرص های آلرژی

یک روش جایگزین برای تزریق آلرژی قرص های آلرژی است که به روش مشابهی عمل می کنند. قرص هایی که مقدار کمی آلرژن دارند و به صورت روزانه مصرف می شوند.

کلینیک جراحی سر و گردن MOH تشکیل شده از یک تیم متخصص و با تجربه ، با حضور دکتر صالح محبی ، دکتر شباهنگ محمدی و دکتر محمد محسنی که در زمینه ی جراحی تومور قاعده جمجمه ، تومورهای سر و گردن و سایر جراحی های مرتبط فعالیت دارند. جهت هر گونه هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۱۱۴۵۳۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای ارتباط با کلینیک می توانید به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

دیگر داروها برای آلرژی

احتمال دارد که پزشک برای درمان برخی آلرژی ها، داروهای خاصی را تجویز کند. این داروها شامل موارد زیر هستند:

– اسپری های کورتیکواستروئید بینی
– اسپری های آنتی هیستامین بینی
– قرص های آنتی هیستامین
– قرص های ضد انسداد

مصرف هرگونه دارو برای آلرژی باید مطابق دستور پزشک مصرف شود تا به بهبود علائم بیمار مانند گوش درد کمک کند. افرادی که به آلرژی های فصلی مانند تب یونجه مبتلا هستند، هم احتمال دارد که داروهای آلرژی را قبل از اینکه در معرض آلرژن قرار گیرند استفاده کنند. زیرا این داروها باعث پیشگیری از آزاد شدن مواد شیمیایی در بدن می شود که در اصل این مواد باعث واکنش الرژیک می شود. از جمله این مواد شیمیایی می توان به هیستامین اشاره کرد.

درمان عفونت گوش

در صورتی که فردی به عفونت گوش ناشی از آلرژی مبتلا شده باشد، پزشک برای درمان آنتی بیوتیک تجویز می کند. انتی هیستامین ها و ضد انسداد ها و مسکن ها به کاهش علائم کمک می کنند. در برخی موارد برای درمان نیاز به جراحی گوش است.

منبع : https://www.medicalnewstoday.com/articles/allergies-ear-pain#seeing-a-doctor

پاسخ

ده − 6 =

Call Now Button